T.L.S. KORP! NEO-LITHUANIA

SENIAUSIA STUDENTŲ KORPORACIJA LIETUVOJE

Kartu nuo 1922

Kas mes?

Tautinė Lietuvių Studentų korporacija Neo – Lithuania – tai gražias tradicijas tęsianti seniausia Lietuvos studentų organizacija, įkurta 1922 m. Tikrai seniai! Todėl daugelis mano, jog žodis „korporacija“ tai kažkas iš antikvarų skyriaus – pasenę ir nuobodu. Anaiptol! Būtent dėl savo brandžios patirties korporacija yra originali savo išpuoselėtom ir laiko patikrintom vertybėm, kurios keliauja iš kartos į kartą. Korporantai stiprybės semiasi iš praeities, laikosi senųjų tradicijų, o darbus skiria ateičiai. Todėl neo-lituanais drąsiai vadinosi daug visai Lietuvai iki šiol žinomų žmonių, ir dabar Korporacijos Neo-Lithuania pavadinimas yra žinomas tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų.
Korporacijos Neo-Lithuania misija – ugdyti bei puoselėti savimi pasitikinčią, kilnią ir pilietišką ateities kartą. Korporacija suteikia jaunimui puikią galimybę patobulinti savo vadovavimo, organizavimo, saviraiškos įgūdžius. Kaip? Labai paprastai – leidžiant kiekvienai asmenybei atsiskleisti ten, kur ji geriausia ir tobulintis ten, kur dar trūksta patirties.
Mokslo metais organizuojami tematiniai seminarai, paskaitos bei susitikimai su Lietuvos mokslo, kultūros, meno atstovais, poezijos ir gitarų vakarai, istorijos, dainavimo, šokių pamokos, sportiniai užsiėmimai. Rengiamos diskusijos svarbiais politiniais, švietimo klausimais.
2014m korporacija Neo-Lithuania įgyvendino projektą, kurio dėka visi norintys buvo kviečiami į Romuvos kino teatrą filmo ,,Trispalvis‘‘ peržiūrai bei pasiklausyti Eglės Sirvydytės koncerto. Projektą planuojama pratęsti ir šiemet su dar aktualesnėmis diskusijom bei dėmesio vertais filmais.
Korporacija aktyviai bendrauja ne tik su Lietuvos korporacijomis, tačiau ir su kitomis aktyviausiomis Lietuvos jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis. „Neo-Lithuania“ yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) taip pat Kauno jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ narė.
O čia linksmoji dalis! Tai korporantiškos šventės, unikalios savo originalumu bei tradicijom. Initium semestri – gilias šaknis akademinėje bendruomenėje turinti šventė, kuri simbolizuoja semestro pradžią. O semestro pabaigoje organizuojama Finis semestri, kuomet korporantai susiburia linksmai paminėti semestro pabaigos, pasidalinti semestro metu nuveiktais darbais, įgyvendintomis idėjomis.
Korporantų viena mėgiamiausių švenčių – alutis. Tai slapta viduramžių laikų studentiška šventė, kuri Kauno mieste siekia pačius pirmuosius universiteto gyvavimo metus. Ji pasižymi savo unikaliomis tradicijomis ir ypač gera nuotaika (atkreipkite dėmesį į šventės pavadinimą). O kur dar naujausių korporacijos narių – juniorių susipažinimo su korporantais vakarėliai – koldūnbaliai, cepelinbaliai…
Jeigu esi smalsus ir Tau įdomios bei artimos korporacijos Neo-Lithuania idėjos, tuomet ateik, susipažink ir prisijunk prie mūsų korporantiškos šeimos!

Kaip įstoti?

Jei supratai, jog neįsivaizduoji savo gyvenimo be korporacijos arba Tavo vaizduotėje jis – pilkesnis už penkiasdešimt pilkų atspalvių, tuomet kelią į mūsų gausią korporantišką šeimą padės nušviesti ši trumpa atmintinė:

Organizacijų mugės, korporacijos organizuojamos viešos paskaitos, filmų peržiūros, svečių vakarai – tai renginiai, kuriuose prasidėjus semestrui visuomet galima išvysti šmėžuojant korporantiškas kepurėles ir susipažinti su mūsų organizacijos gyvenimu iš arčiau bei paklausti visų rūpimų klausimų, ar šiaip smagiai paplepėti. Tad belieka sekti naujienas mūsų puslapyje bei facebook paskyroje ir mus aplankyti. Žinoma, mūsų el. pašto dėžutės taip pat nekantriai laukia visų norinčiųjų laiškų kiaurus metus:

 

neo.valdyba@gmail.com

Tiesa, tam, kad taptum korporantu vien renginiuose dalyvauti nepakanka. Jeigu pasakų herojų sumanumas ir ryžtas dažnai tikrinami jiems skiriant įvairius išbandymus, apsisprendus siekti korporacijos spalvų Tau taip pat teks įveikti keletą užduočių. Pirmiausia turėsi savo apsisprendimą patvirtinti pareiškimu, jog nori tapti korporantu, taip pat turėsi progą atskleisti išmintį bei vidinius turtus laisvos formos esė apie Lietuvą, ir galiausiai – asmeniškai susipažinti su Valdyba motyvaciniame pokalbyje. Sėkmingai praėjus motyvacinį pokalbį tapsi korporacijos junioru, t.y. žemiausia grandimi korporacijos vidinėje hierarchijoje.

 

Reikia pripažinti, jog nors junioras ir nėra pilnateisis korporacijos narys, būtent junioravimo laikas yra pats smagiausias ir įsimintiniausias. Jo metu juniorai lanko įvairias – šokių, dainavimo, fechtavimosi, viešojo kalbėjimo bei kitas – pamokėles, organizuoja renginius, mezga pažintis bei visapusiškai tobulėja. Kadangi narystė korporacijoje trunka visą gyvenimą, junioras turi apytiksliai 1-2 metus apsispręsti, ar tikrai nori tapti korporantu, ir, kai jaučia, jog yra pasiruošęs, gali laikyti junioro egzaminą. Jo metu patikrinamos žinios apie korporaciją, įvertinama įgyta patirtis junioraujant bei motyvacija aktyviai dalyvauti korporacijos veikloje. Sėkmingai išlaikius egzaminą, iškilmingos ceremonijos metu suteikiamos korporacijos spalvos ir junioras tampa pilnateisiu korporacijos nariu – senjoru.

2%

Kviečiame paremti T.L.S. Korp! Neo-Lithuania 2% GPM.
3 faktai, kuriuos Tu turi žinoti apie studentų korporaciją
Neo-Lithuania:
TAIP, mes mylime Lietuvą ir nebijome to parodyti savo darbais! Didžiuojamės būdami lietuviais — dirbame Lietuvos labui.
TAIP, mes esame seniausias Lietuvos studentų klanas nuo 1922 metų! Puoselėjame savo 90 metų tradicijas.
TAIP, Tu gali gali paremti jaunų žmonių iniciatyvas, kurie nori dirbti Lietuvoje ir Lietuvai!
https://deklaravimas.vmi.lt/lt/Pradinis_Prisijungimo_puslapis/Prisijungimasperisorinessistemas.aspx

Ieškom formos: FR0512

E2 Gavėjo kodas: 193197297

E3 Mokesčio paskirtis: KORP! NEO-LITHUANIA

Naujienos

Atkurtai Neo-Lithuania jau 29-eri. Nesenkančios vertybės, naujos tradicijos ir reikšmingos diskusijos.

Balandžio 18 dieną korporantai atšventė 29-ąjį atkurtos Tautinės Lietuvių studentų korporacijos Neo-Lithuania gimtadienį. Korporacijos partnerių – Volfas Engelman Studija susirinkusių kolegų laukė ne tik trumpiausia oficiali dalis ir šventinis Prosit, bet ir bene kiekvienam korporantui reikšminga diskusija apie tautiškumą ir nacionalizmą. 

„Tikiuosi, kad tai bus pati trumpiausia mūsų neformalių sueigų su alumi oficiali dalis ir nauja tradicija“. Tokiais žodžiais savo kalbą pradėjo filisterių sąjungos pirmininkė fil! Ingrida Pupelienė, kuri pristatė ir padėjo įgyvendinti šią – naują tradiciją, o kartu pasveikino ir visus šventės dalyvius bei svarbius svečius – profesorių Mindaugą Venslauską ir karo istoriką, profesorių – Valdą Rakutį. Ir iš tiesų – oficiali dalis netruko pasibaigti, o ją palydėjo garsiai kolegų pramintas „debesėlis“ arba mums dar geriau pažįstamas Prosit! 

Pakilios nuotaikos fone korporantai sulaukė ne tik pagrindinių šventės organizatorių – filisterių sąjungos sveikinimo, bet ir profesoriaus Mindaugo Venslausko itin prasmingo palinkėjimo. Kaip profesorius minėjo savo kalboje: „Korporantas – ori, save gerbianti asmenybė. Intelektuali. Korporantas vadovaujasi sveiku protu. Yra kūrybingas. Energingas. Jis žino kur jis yra. Kas jis yra. O svarbiausia – jis žino, kokia asmenybė jis yra veikdamas Pro Patria“. Tokie prof. M. Venslausko žodžiai sužadino ne tik šventėje dalyvavusių korporantų mintis, bet tikrai galėjo paliesti ir kiekvieną, šventę stebėjusį nuotoliniu būdu, tiesioginės transliacijos metu. 

Bet tai buvo ne vienintelė tokia akimirka. Vakaro atmosferą dar labiau sušildė ir netikėtas po pasaulį išsibarsčiusių korporantų sveikinimas korporacijos atkūrimo proga, sujungęs karštas korporantiškas širdis tiek iš Briuselio ar net Bostono.

Po visų sveikinimų atėjo laikas ir neformaliai šventės daliai – karo istoriko, profesoriaus Valdo Rakučio paskaitai „Tautos sampratos raida nuo XVIII a. pabaigos iki dabar“, kurios metu korporantai galėjo išgirsti kaip keitėsi požiūris į tautines vertybes. Paskaitos pabaigoje šiek tiek prisilietę ir prie nacionalizmo terminų bei supratimo, korporantai ir patys įsitraukė į diskusiją kuo skiriasi tautiškumas nuo nacionalizmo. Kiekvienas korporantas yra mąstanti ir savo nuomonę turinti asmenybė, tad argumentų vienu ar kitu požiūriu tikrai netrūko, o ir tema korporacijos vertybiniu požiūriu buvo itin reikšminga ir verčianti susimąstyti bei iškelti kitus, korporacijai svarbius klausimus. Tiesa, šių dviejų sąvokų reikšmių gausa pasižymėjusi diskusija greičiausiai būtų besitęsusi ir iki ryto, bet kaip tikri korporantai neolithuanai ją užbaigė padėkodami savo šventės svečiams bei palaikydami „Žalgirį“ kovoje su „Fenerbahčė“, kurių pergalė, tik dar labiau pakylėjo šventės nuotaiką svetingai korporantus priėmusių draugų Volfas Engelman studijoje. 

Ar tai pabaiga? Ne! Tokios – vertybinius pamatus ir kitus korporantams svarbius klausimus apimančios diskusijos vyks ir ateityje, o į vis aktyviau rengiamas iniciatyvas įsitraukti galės kiekvienas Neo-Lithuania narys. 

Už įamžintas renginio akimirkas dėkojame sen! Bernardas Butkus

Žiūrėti visus straipsnius

Galerija

Atkurtai Neo-Lithuania jau 29-eri.

2019 Vasario 16-oji.

Žiūrėti daugiau galerijų

Kontaktai

Ačiū už Jūsų žinutė!

Vardas

El.paštas

Žinutė

Kontaktinė informacija

Pavadinimas: T.L.S. Korporacija Neo-Lithuania

Adresas: Parodos g. 26, 44221 Kaunas

Paramos gavėjo kodas: 193197297

Bankas: AB bankas Swedbank

Banko kodas: 73000

Sąskaitos numeris: LT80 7300 0100 0224 2517

neo.valdyba@gmail.com