T.L.S. KORP! NEO-LITHUANIA

SENIAUSIA STUDENTŲ KORPORACIJA LIETUVOJE

Kartu nuo 1922

Neolithuanai šventė jau 30-tus atkurto Vytauto Didžiojo universiteto metus!

2019-04-26

Prieš savaitę atšventę korporacijos atkūrimo 29-ąsias metines, Neo-Lithuania nariai vakar su atributika nuvyko pasveikinti ir korporacijos Alma Mater – Vytauto Didžiojo universiteto su 30-uoju atkūrimo jubiliejumi.

1989 metais Vytauto Didžiojo universitetas Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis buvo atkurtas ir tapo nauja, laisva erdve tuometinei akademinei bendruomenei bei būsima mokslo ir žinių meka, dabartiniams korporacijos nariams. Universiteto atkūrimas Neo-Lithuanams svarbus ne tik dėl priklausymo akademinei bendruomenei, bet ir kaip universitetas, kuriame 1922 metais gimė korporacijos įkūrimo idėjos ir organizacijos vertybės. 

Balandžio 24-ąją VDU akademinė bendruomenė grandiozinės šventės idėjas pakeitė intelektualine veikla ir į istoriją skatinančia atsigręžti programa. Susirinkę svečiai galėjo išvysti VDU docento, žurnalisto Ryčio Zemkausko režisuotą dokumentinį filmą „Laisvos minties universitetas“, kuriame universiteto rektoriai ir visa bendruomenė pasidalino savo atmintimi apie kartu nueitą kelią nuo 1989 metų iki šių dienų. Po filmo premjeros laukė diskusija apie „Laisvos minties universiteto“ atkūrimo iššūkius bei perspektyvas su universiteto rektoriais prof. Jurgiu Vilimu, prof. Algirdu Avižieniu, prof. Vytautu Kaminsku, prof. Zigmu Lydeka, prof. Juozu Augučiu bei VDU absolventu, „Žalgirio“ direktoriumi Pauliumi Motiejūnu ir VDU doktorante Regina Sabonyte. 

Na, ir, žinoma, po visko laukė neformalūs pašnekesiai, kurių metu galėjome pabendrauti su dėstytojais, filmo režisieriumi R. Zemkausku, pasidalinusiu ir savo šmaikščiomis patirtimis kuriant filmą bei kitais universiteto bičiuliais. Korporacija vertina esamus ryšius su universiteto bendruomene ir tikisi ateityje puoselėti ne tik bendras vertybes, bet ir įgyvendinti naujas iniciatyvas, galinčias sutelkti akademikus mąstyti, diskutuoti ir kurti kokybišką turinį, orientuotą į tobulėjimo siekiančią asmenybę.