T.L.S. KORP! NEO-LITHUANIA

SENIAUSIA STUDENTŲ KORPORACIJA LIETUVOJE

Kartu nuo 1922

KAIP ĮGYVENDINTI IDĖJAS PER PROJEKTŲ VALDYMĄ?


Dauguma gyvenimo veiklų yra maži projektai: susiremontuoti bendrabučio kambarį, išlaikyti egzaminą, suorganizuoti vakarėlį, parašyti ir apsiginti bakalaurą. Čia, kaip ir organizacijų projektuose norime, kad viskas įvyktų laiku, neviršytų numatyto biudžeto ir nenukentėtų kokybė.
Kaip tai padaryti sužinosite šiuose mokymuose.


– Kokios yra sėkmingo projekto sąlygos.
– Kokios tipinės projektų valdymo problemos.
– Kokios dažniausiai naudojamos projekto valdymo praktikos. Projekto paskirties suvokimas, projekto valdymo planas, apimtis, ištekliai, reikalavimų valdymas, įgyvendinimo grafikas, rizikos, įgyvendinimo priežiūra, išmoktos pamokos.
– Kas tai yra projekto vadovas ir kodėl jis labai svarbus sėkmingam projekto įgyvendinimui.
– Projekto komandos bendras darbas ir organizacija, konfliktų sprendimo būdai, komandos gyvavimo ciklas.

Programa parengta pagal PMBOK (Project Management Body of Knowledge v6).
Pildžiusiems anketą į kelionę į Tartu ir korporacijos nariams NEMOKAMAI. (Panašios apimties kurso rinkos vertė 150 EUR. )

Lektorius Bronislovas Balvočius – Tarptautinės įmonės projektų vadovas, įgyvendinantis sudėtingus IT projektus Rytų Afrikoje ir Azijoje, VDU “IT ir projektų valdymo” kurso dėstytojas.

Jau ateinantį trečiadienį spalio 9 d. 16:00
Parodos g. 26 Korp! Neo-Lithuania rūmuose
Trukmė – 4 val.

Būtina išankstinė registracija – ČIA


Kas mes?

Tautinė Lietuvių Studentų korporacija Neo – Lithuania – tai gražias tradicijas tęsianti seniausia Lietuvos studentų organizacija, įkurta 1922 m. Tikrai seniai! Todėl daugelis mano, jog žodis „korporacija“ tai kažkas iš antikvarų skyriaus – pasenę ir nuobodu. Anaiptol! Būtent dėl savo brandžios patirties korporacija yra originali savo išpuoselėtom ir laiko patikrintom vertybėm, kurios keliauja iš kartos į kartą. Korporantai stiprybės semiasi iš praeities, laikosi senųjų tradicijų, o darbus skiria ateičiai. Todėl neo-lituanais drąsiai vadinosi daug visai Lietuvai iki šiol žinomų žmonių, ir dabar Korporacijos Neo-Lithuania pavadinimas yra žinomas tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų.
Korporacijos Neo-Lithuania misija – ugdyti bei puoselėti savimi pasitikinčią, kilnią ir pilietišką ateities kartą. Korporacija suteikia jaunimui puikią galimybę patobulinti savo vadovavimo, organizavimo, saviraiškos įgūdžius. Kaip? Labai paprastai – leidžiant kiekvienai asmenybei atsiskleisti ten, kur ji geriausia ir tobulintis ten, kur dar trūksta patirties.
Mokslo metais organizuojami tematiniai seminarai, paskaitos bei susitikimai su Lietuvos mokslo, kultūros, meno atstovais, poezijos ir gitarų vakarai, istorijos, dainavimo, šokių pamokos, sportiniai užsiėmimai. Rengiamos diskusijos svarbiais politiniais, švietimo klausimais.
2014m korporacija Neo-Lithuania įgyvendino projektą, kurio dėka visi norintys buvo kviečiami į Romuvos kino teatrą filmo ,,Trispalvis‘‘ peržiūrai bei pasiklausyti Eglės Sirvydytės koncerto. Projektą planuojama pratęsti ir šiemet su dar aktualesnėmis diskusijom bei dėmesio vertais filmais.
Korporacija aktyviai bendrauja ne tik su Lietuvos korporacijomis, tačiau ir su kitomis aktyviausiomis Lietuvos jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis. „Neo-Lithuania“ yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) taip pat Kauno jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ narė.
O čia linksmoji dalis! Tai korporantiškos šventės, unikalios savo originalumu bei tradicijom. Initium semestri – gilias šaknis akademinėje bendruomenėje turinti šventė, kuri simbolizuoja semestro pradžią. O semestro pabaigoje organizuojama Finis semestri, kuomet korporantai susiburia linksmai paminėti semestro pabaigos, pasidalinti semestro metu nuveiktais darbais, įgyvendintomis idėjomis.
Korporantų viena mėgiamiausių švenčių – alutis. Tai slapta viduramžių laikų studentiška šventė, kuri Kauno mieste siekia pačius pirmuosius universiteto gyvavimo metus. Ji pasižymi savo unikaliomis tradicijomis ir ypač gera nuotaika (atkreipkite dėmesį į šventės pavadinimą). O kur dar naujausių korporacijos narių – juniorių susipažinimo su korporantais vakarėliai – koldūnbaliai, cepelinbaliai…
Jeigu esi smalsus ir Tau įdomios bei artimos korporacijos Neo-Lithuania idėjos, tuomet ateik, susipažink ir prisijunk prie mūsų korporantiškos šeimos!

Kaip įstoti?

Jei supratai, jog neįsivaizduoji savo gyvenimo be korporacijos arba Tavo vaizduotėje jis – pilkesnis už penkiasdešimt pilkų atspalvių, tuomet kelią į mūsų gausią korporantišką šeimą padės nušviesti ši trumpa atmintinė:

Organizacijų mugės, korporacijos organizuojamos viešos paskaitos, filmų peržiūros, svečių vakarai – tai renginiai, kuriuose prasidėjus semestrui visuomet galima išvysti šmėžuojant korporantiškas kepurėles ir susipažinti su mūsų organizacijos gyvenimu iš arčiau bei paklausti visų rūpimų klausimų, ar šiaip smagiai paplepėti. Tad belieka sekti naujienas mūsų puslapyje bei facebook paskyroje ir mus aplankyti. Žinoma, mūsų el. pašto dėžutės taip pat nekantriai laukia visų norinčiųjų laiškų kiaurus metus:

 

neo.valdyba@gmail.com

Tiesa, tam, kad taptum korporantu vien renginiuose dalyvauti nepakanka. Jeigu pasakų herojų sumanumas ir ryžtas dažnai tikrinami jiems skiriant įvairius išbandymus, apsisprendus siekti korporacijos spalvų Tau taip pat teks įveikti keletą užduočių. Pirmiausia turėsi savo apsisprendimą patvirtinti pareiškimu, jog nori tapti korporantu, taip pat turėsi progą atskleisti išmintį bei vidinius turtus laisvos formos esė apie Lietuvą, ir galiausiai – asmeniškai susipažinti su Valdyba motyvaciniame pokalbyje. Sėkmingai praėjus motyvacinį pokalbį tapsi korporacijos junioru, t.y. žemiausia grandimi korporacijos vidinėje hierarchijoje.

 

Reikia pripažinti, jog nors junioras ir nėra pilnateisis korporacijos narys, būtent junioravimo laikas yra pats smagiausias ir įsimintiniausias. Jo metu juniorai lanko įvairias – šokių, dainavimo, fechtavimosi, viešojo kalbėjimo bei kitas – pamokėles, organizuoja renginius, mezga pažintis bei visapusiškai tobulėja. Kadangi narystė korporacijoje trunka visą gyvenimą, junioras turi apytiksliai 1-2 metus apsispręsti, ar tikrai nori tapti korporantu, ir, kai jaučia, jog yra pasiruošęs, gali laikyti junioro egzaminą. Jo metu patikrinamos žinios apie korporaciją, įvertinama įgyta patirtis junioraujant bei motyvacija aktyviai dalyvauti korporacijos veikloje. Sėkmingai išlaikius egzaminą, iškilmingos ceremonijos metu suteikiamos korporacijos spalvos ir junioras tampa pilnateisiu korporacijos nariu – senjoru.

2%

Kviečiame paremti T.L.S. Korp! Neo-Lithuania 2% GPM.
3 faktai, kuriuos Tu turi žinoti apie studentų korporaciją
Neo-Lithuania:
TAIP, mes mylime Lietuvą ir nebijome to parodyti savo darbais! Didžiuojamės būdami lietuviais — dirbame Lietuvos labui.
TAIP, mes esame seniausias Lietuvos studentų klanas nuo 1922 metų! Puoselėjame savo 90 metų tradicijas.
TAIP, Tu gali gali paremti jaunų žmonių iniciatyvas, kurie nori dirbti Lietuvoje ir Lietuvai!
https://deklaravimas.vmi.lt/lt/Pradinis_Prisijungimo_puslapis/Prisijungimasperisorinessistemas.aspx

Ieškom formos: FR0512

E2 Gavėjo kodas: 193197297

E3 Mokesčio paskirtis: KORP! NEO-LITHUANIA

Naujienos

Paskutinę balandžio dieną korporantai keliavo į Estiją švęsti stebuklingosios Valpurgijos nakties!

Tai senovės germanų pavasario šventė, kurios metu puotas kelia Raganos ir Velniai, todėl nenuostabu, kad būtent šią naktį Tartu miesto raktas atiduodamas studentams ir jie vienai dienai tampa miesto šeimininkais!

Tartu – studentiškiausiasEstijos miestas, kuriame gyvuoja net kelioliką studentų korporacijų. Kasmet,balandžio 30-ąją visos jos dalyvauja eisenoje iki miesto Rotušės, kur ir įvyksta miesto valdžios perdavimo studentams ritualas. Tuomet visi skuba iki Tartu universiteto, atiduoti duoklę savo Alma Mater ir sugiedoti studentų himną. Vėliau kiekviena korporacija savo namuose organizuoja vakaro programą, kuri tampa įžanga į pagrindinę šventę – lygiai dvyliktą valandą, visos studentų korporacijos atveria savo namų duris ir Valpurgijos naktis prasideda! Koncertai, šokiai, Krambambulio virimas ir studentiškas šėlsmas tęsiasi iki aušros, o vienintelis bilietas patekti į šventę – korporanto kepurėlė. Prie kiekvienos korporacijos namų stovi garbės sargyba, kuri į svečius įsileidžia tik pasitempusius, pasipuošusius ir puikiai nusiteikusius korporantus.Mūsų korporantai šiemet į šventę skubėjo gausiu būriu – savo draugus Estijoje lankė 10 neolithuanų. Kartu su kitais svečiais iš Suomijos, Latvijos ir Vokietijos, dalyvavome eisenoje, lankėme gražiausias Tartu vietas, o sulaukę dvyliktos valandos aplankėme korp! Filiae Patriae, korp! Amicitia, korp! Vironia, korp! Fraternitas Estica, korp! Sakala ir korp! Ugala namus. Nors dar norėjosi šokti ir klaidžioti po švenčiantį miestą, bet patekėjusi saulė išsklaidė nakties kerus, miesto valdžia vėl grįžo į Mero rankas, o studentai atsisveikinę išsiskirstė, jau laukdami sekančių metų

Žiūrėti visus straipsnius

Galerija

2019.04.30d. Valpurgijos naktis Tartu

Neolithuanai šventė jau 30-tus atkurto Vytauto Didžiojo universiteto metus!

Atkurtai Neo-Lithuania jau 29-eri.

2019 Vasario 16-oji.

Žiūrėti daugiau galerijų

Kontaktai

Ačiū už Jūsų žinutė!

Vardas

El.paštas

Žinutė

Kontaktinė informacija

Pavadinimas: T.L.S. Korporacija Neo-Lithuania

Adresas: Parodos g. 26, 44221 Kaunas

Paramos gavėjo kodas: 193197297

Bankas: AB bankas Swedbank

Banko kodas: 73000

Sąskaitos numeris: LT80 7300 0100 0224 2517

neo.valdyba@gmail.com